WHATSAPP'DAN HEMEN SORU SOR!

Tam Kapak Karton Dosya Fiyatları

Tam kapak karton dosya fiyatları genellikle satın alınacak miktar, boyut gibi etkenlere göre farklılık gösterebilir. Tam kapak karton dosyalar, kurumlarda resmi evrak ve raporları arşivlemek, dosyalamak adına önemlidir. Bunun için üretilen birçok klasör ve dosya ürünü mevcuttur. En kullanışlı ve avantajlı arşivleme ürünlerinden biri olan tam kapak karton dosyalar, anlaşmalar, fotokopiler, raporlar, resmi yazışmalar gibi önemli evrakları arşivlemek adına en uygun seçenekler arasındadır. Tam kapak karton dosya fiyatları ise bu anlamda alınan miktar ve dosyanın tipine göre farklı olabilir.

Tam kapak karton dosya modellerinin iç kısımlarındaki telli yapısından dolayı, kağıtların kaybolmadan, dağılmadan düzenli şekilde muhafaza edilmesi için uygundur. Aynı zamanda tam kapak karton dosyalar, büro ve ofisin düzenlenmesine yardımcı olabilirler. Karton dosya fiyatları ise sağlam yapısından dolayı evrakların zarar görmesinin önüne geçen karton dosyalar, ön kapaklarındaki konunun yazılması için düzenlenmiş bir alanı bulundurur, oldukça uygun fiyatlıdır.

Tam Kapak Karton Dosya Avantajları

Tam kapak dosya modelleri, önemli evrakların depolanması açısından önemli bir avantaj sağlar. Evrakların ilgili olduğu konular yazılarak düzen konusunda ekstra bir katkı sağlanabilir. Telli yapısı sayesinde, evrakların güvenli ve düzenli olmasını sağlar. Tam kapak karton dosya avantajları şu şekildedir diyebiliriz:

  • Bu nedenle karton dosyalarda evraklar, farklı şekillerde yerleştirilebilir. Örnek olarak kağıtları öncesinde poşet dosyaya yerleştirerek karton dosyaya istifleyebilirsiniz.
  • Tam kapak dosya fiyatları oldukça uygun olduğu için, tüm depolamalar uygun fiyatlı şekilde yapılır.
  • Tüm okullarda, iş yerlerinde, resmi evrakların söz konusu olduğu kurum ve özel sektörlerde, evrakların yıpranmaması adına kullanımı uygundur.
  • Farklı model ve kullanım alanlarına sahip olduğu için yapılacak işin ve özelliğine göre dosyalama gereçleri tercih edilebilir.

Tam Kapak Karton Dosya Çeşitleri

Karton dosyalar, yarım kapak veya tam kapak olarak ikiye ayrılır. Yarım kapaklı olan karton dosyalar, hastane veya adliye gibi, sürekli olarak aynı belgelerin toplandığı, belgelerin kişilere özel dosyalar içerisinde arşivlendiği yerlerde kullanılmaktadır. Tam kapaklı dosyalar ise, yarım kapaklı dosyaların aksine, ön kapağı kapalı olan bir dosya çeşidi olmaktadır. Bu şekilde tüm belgeler, kirden ve tozdan korunmuş olur. Tam kapak karton telli dosya veya diğer dosya çeşitleri, birçok kurumda etkin şekilde kullanılabilmektedir.